Hifu zabiegi Wrocław

KOBIDO

Pochodzący z Japonii masaż Kobido (inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy), jest intensywnym działaniem na twarz, szyję i dekolt. Jego celem jest głębokie odżywienie skóry, rozluźnienie powięzi, pobudzenie skóry oraz relaks.

Masaż twarzy Kobido - lifting twarzy bez skalpela? Kobido pod względem efektów, które możemy osiągnąć, jest porównywany bardzo często do liftingu bez skalpela. Pod pojęciem liftingu rozumie się napięcie, zagęszczenie tkanek. Stosując odpowiednie techniki masażu Kobido możemy faktycznie uzyskać efekt napięcia i uniesienia wiotkich partii skóry. Aby osiągnąć takie efekty, w masażu Kobido stosujemy odpowiednio mocne techniki, oddziałując nie tylko na powierzchnię skóry, ale także na głębokie mięśnie twarzy. Ponadto odpowiednia technika ruchów ma na celu zwiększenie przepływu Qi, czyli energii w tkankach przez stymulację zakończeń nerwowych. Tym samym Kobido w odpowiednio wykonany sposób daje rzeczywisty efekt liftingu twarzy. Masaż stymuluje krążenie krwi w skórze, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny oraz redukuje zmarszczki. To wszystko przekłada się na młodszy wygląd twarzy.

Na jakie efekty można liczyć?

 1. Stymulacja — masowanie skóry wprowadza tkanki w ruch. W efekcie zostają one pobudzone do produkcji kolagenu w skórze. Stymulujemy również napięcie mięśniowe, docierając do głębszych warstw skóry.
 2. Oczyszczanie - Kobido to jednocześnie drenaż limfatyczny, który redukuje zastoje limfatyczne oraz powoduje usuwanie toksyn z organizmu, co skutkuje redukcją obrzęków z obszarów poddanych masażowi.
 3. Poprawa krążenia - masaż Kobido pobudza układ krwionośny, wpływając na poprawę transportu tlenu i substancji odżywczych do wszystkich tkanek. Wpływa to poprawę kolorytu skóry.
 4. Relaks - w trakcie masażu rozluźniamy napięte mięśnie twarzy, szyi, karku, co w znaczący sposób wpływa na rozluźnienie i uczucie relaksu.

Jak wygląda masaż Kobido w moim salonie? Pierwszym krokiem jest określenie rodzaju cery, określenie jej kondycji oraz indywidualnie dobranie odpowiednich kosmetyków dla każdej klientki. W salonie możecie Panie skorzystać z masażu Kobido, który łączymy z zabiegiem kosmetycznym twarzy.

Etapy masażu:

 1. Demakijaż
 2. Wykonanie odpowiedniego peelingu skóry, który przygotowuje twarz na przyjęcie odpowiednich substancji odżywczych.
 3. Przypisanie odpowiednich preparatów stosowanych w masażu tj. maski do masażu, ampułek, serum, które są indywidualnie dobierane do potrzeb skóry.
 4. Zaczynamy masaż od stymulacji głębokich tkanek – mięśni i powięzi SMAS. Ruchy są wykonywane powoli, ale zdecydowanie. Na tym etapie masaż pozwala się odprężyć i zrelaksować.
 5. Kolejny etap to mocniejsze i szybsze ruchy w celu pobudzenia głębszych tkanek skóry.
 6. Teraz czas na drenaż limfatyczny wszystkie ruchy prowadzone są zgodnie z przebiegiem krążenia limfy.
 7. Kolejnym etapem jest zastosowanie technik masażu, które mają właściwości liftingujące skórę. Na tym etapie masaż staje się mocniejszy a ruchy intensywne. Skupiamy się na mięśniach i mocniejszych technikach, aby pobudzić skórę twarzy i zadziałać mocniej na mięśnie.
 8. Ostatnim etapem masażu jest akupresurą, czyli stymulacja konkretnych obszarów. Pozwala to na stymulację nerwów twarzy. Na tym etapie następuje zmniejszenie napięcia nerwowego, a cały stres odchodzi. Odczuwamy błogi stan relaksu.
 9. Teraz czas na odpowiednio dobraną maseczkę. Nakładamy na twarz na 20 minut i przy relaksującej muzyce pozwalamy sobie jeszcze na odrobinę odpoczynku i relaksu.

Zapraszam na zabieg, który pomoże Ci relaksować się i odprężyć po ciężkim dniu czy stresującym tygodniu. Bolesne napięcia szyi, karku oraz barków zostaną rozluźnione, a skóra zostanie napięta i odżywiona.

MASAŻ JAPOŃSKI KOBIDO Wrocław
CENA ZABIEGU - 300 zł

GABINET KOSMETOLOGII
Joanny Łopacińskiej-Strzyż

Wrocław, ul. Czarnieckiego 9

tel. 606 32 33 01

Zapraszamy od poniedziałku do piątku - godz. 9.00 - 19.00. W soboty - po wcześniejszym umówieniu się.