Hifu zabiegi Wrocław

EGZOSOMY

Rewolucja dzięki małej cząsteczce! Egzosomy to najmniejsza i najbardziej wyszukana forma komórek, zapewniająca realny wymiar piękna. Są to pęcherzyki zewnątrzkomórkowe o rozmiarze 30 do 150 nm, dzięki czemu łatwo i szybko przenikają przez barierę skórną, jednocześnie skutecznie docierają do głębszych warstw. Mają zdolność do przenoszenia określonych informacji, które są kluczowe dla komórek skóry. Uwalnianie ich zawartości jest stopniowe i kontrolowane, co zapewnia jeszcze większą skuteczność i przedłużone efekty.

Nasze egzosomy biopulsacyjne pochodzą z komórek macierzystych i wyróżniają się wykorzystaniem innowacyjnej technologii, która pozwala zaprogramować konkretnie i jasne komunikaty. Działanie egzosomów jest ukierunkowane w szczególności na uszkodzone i uśpione komórki w celu naprawy pobudzenia aktywności. Ich bioaktywność generuje głęboką regenerację a w konsekwencji odmłodzenie skóry. Egzosomy biopulsacyjne, które stosuje w moim gabinecie, posiadają uniwersalny potencjał terapeutyczny, ponieważ zawierają różnego rodzaju specyficzne komunikaty biostymulujace. W sytuacji, gdy jedna komórka potrzebuje wsparcia, komórki macierzyste naszej skóry uwalniają egzosomy biopulsacyjne, które przenoszą potrzebne informacje do pobliskich komórek. Jest to niezwykle ważne, aby wspomagać regenerację i odmładzanie strukturalne skóry. Są impulsami pobudzającymi komórki macierzyste do regeneracji, stanowiąc swoisty łącznik komunikacji komórek skóry. Dzięki ich działaniu po aplikacji na skórę 7-krotnie zwiększa się synteza kolagenu oraz 3-krotnie synteza elastyny. Egzosomy zawierają w sobie ponad 1000 rodzajów peptydów, od 800 białek, ponad 370 różnego rodzaju lipidów, antyoksydanty, enzymy, czynniki wzrostu oraz białka, które stymulują inne komórki.

Egzosomy nie są komórkami macierzystymi, nie posiadają aktywnego DNA i nie są terapią genową. Są hipoimmunogenne co oznacza, że są doskonale tolerowane i nie powodują reakcji odrzucającej. Zabiegi z ich wykorzystaniem są całkowicie bezpieczne. Egzosomy, które stosuje w moim gabinecie, są bezpieczniejsze i certyfikowane. Substancje aktywne zawarte w egzosomach, na których wykonuje zabiegi to:

 1. prolina, hydroxyprolina, glicyna — główne aminokwasy będące składnikami cząsteczki kolagenu,
 2. palmitoyl tripeptyd-5 - peptyd stymulujący syntezę kolagenu, a jednocześnie spowalniający jego degradację.

Egzosomy biopulsacyjne to egzosomy o specyficznej aktywności dermatologicznej, pochodzące z mezenchymialnych komórek macierzystych. Zwiększają ekspresje kolagenu l i lll, sprzyjają pobudzeniu fibroblastów, hamują ekspresje cytokin pozapalnych. Egzosomy w moim gabinecie podawane są bezpośrednio na skórę z zastosowaniem mikronakłuć. Mogą również być podawane z wykorzystaniem dodatkowej technologii tj. w połączeniu z RF mikroigłowym, falami radiowymi, prądami EMS czy infuzją tlenową lub poprzedzone oczyszczaniem wodorowym. W gabinecie również stosuję łączenie egzosomów ze stymulatorami, wpływając jeszcze intensywniej na przebudowę skóry. Zabiegi z terapii łączonych zawsze dobieram indywidualnie.

Efekty:

 1. redukcja zmarszczek,
 2. poprawa kolorytu skóry,
 3. poprawa nawilżenia,
 4. redukcja przebarwień,
 5. poprawa jędrności i elastyczności skóry,
 6. wypłycenie bruzd nosowo-wargowych,
 7. redukcja kurzych łapek i zasinień wokół oczu
 8. podniesienie chomiczków.

Po jakim czasie widać efekty? Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, jednak optymalne na optymalne efekty trzeba poczekać kilka tygodni. Zabieg wykonuje się w serii w sesjach, które ustalamy indywidualnie w zależności od potrzeb skóry.

CENA ZABIEGU:
 • Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem egzosomów - 350 zł
 • Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem mikronakłuć z zastosowaniem egzosomów - 400 zł
 • Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem mikronakłuć z zastosowaniem egzosomów i stymulatorów - 450 zł

Ceny zabiegów z użyciem stymulatorów podane są w zakładce ZABIEGI HIGH-TECH - terapie łączone


GABINET KOSMETOLOGII
Joanny Łopacińskiej-Strzyż

Wrocław, ul. Czarnieckiego 9

tel. 606 32 33 01

Zapraszamy od poniedziałku do piątku - godz. 9.00 - 19.00. W soboty - po wcześniejszym umówieniu się.